wtorek, 25 października 2016

Zapowiedzi od wydawnictwa IUVI!Cześć!

Dzisiaj przygotowałam dla Was zapowiedzi dwóch książek, które już jutro ukażą się w księgarniach. Dzięki współpracy z wydawnictwem IUVI zapoznam Was dzisiaj z książkami PAX Potomkowie
W ciągu najbliższych dwóch tygodni będziecie mogli zobaczyć recenzje tych powieści u mnie na blogu!

PAX - Sara Pennypacker


PAX to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, o dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.
Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (ze wzajemnością) - a lisa wypuścić do lasu. 
Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa. 
Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci. 
~iuvi.pl

Potomkowie - Tosca Lee


Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wasz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do samej siebie, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość.
"Emily, to ja. Ty.
Nie pytaj o dwa minione lata... Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości.
Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi również. 
Tak przy okazji, nie masz na imię Emily..."

Masz 21 lat i zaczynasz wszystko od początku w obcym miejscu, z nowym imieniem i nowym życiem. Aż nadchodzi dzień, w którym nieznajomy mówi ci, że jesteś potomkinią "Krwawej Hrabiny" Elżbiety Batory, największej morderczyni wszech czasów. I jesteś ścigana.
Nie wierzysz mu, dopóki zabójca naprawdę się nie pojawia. Uciekasz.
Wszystkie odpowiedzi leżą w przeszłości, którą postanowiłaś pogrzebać. Tylko jedno wiesz na pewno: twoi bliscy zginą, jeśli nie odzyskasz utraconych wspomnień. 
~iuvi.pl

Premiera książek: 26.10. 2016r. 

Czy któraś z tych pozycji Was zaciekawiła?


4 komentarze:

 1. Mnie też nie ciekawią te tytuły, ale PAX przypomina mi Małego Księcia :)
  Zapraszam do mnie ;) http://justboooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Każda z tych zapowiedzi mnie intryguje, dlatego też niecierpliwie wyczekuję kuriera, który dostarczy mi te cuda. ;)
  Pozdrawiam!
  #Ivy z Bluszczowych Recenzji

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno sięgnę po obie - bardzo mnie zachęciły, poza tym sama pisałam o nich na blogu i cóż, mam nadzieję, że te historie okażą się wciągające. :D
  Pozdrawiam,
  Ania.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń