środa, 1 lutego 2017

Nowości od wydawnictwa IUVI!

Hej!
Dzisiaj przy współpracy z wydawnictwem IUVI przygotowałam dla Was informacje o dwóch bardzo dobrze zapowiadających się książkach.


Alcatraz kontra Bibliotekarze #Piasek Raszida - Brandon Sanderson

Piasek Raszida to I tom serii Alcatraz kontra Bibliotekarze - data premiery 15.02.2017 r. 

Bohater z talentem do… bycia wyjątkową ofiarą losu? Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku? Śmiertelne zagrożenie ze strony… Bibliotekarzy? Naprawdę?!
Alcatraz Smedry nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje paczkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Prezent zostaje jednak niemal natychmiast skradziony. To uruchamia lawinę zdarzeń,
które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy walczącej przeciwko Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom zdobyć władzę absolutną. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talent do bycia wyjątkową ofiarą losu…
~iuvi.pl


Całkiem obcy człowiek - Rebecca Stead 

Premiera: 15 lutego 2017 r.

„Która to prawdziwa ty? Ta, która zrobiła coś okropnego, czy ta, która się przeraziła tym, co zrobiła? I czy jedna może przebaczyć drugiej?”
Bridge, Tabitha i Emily znają się od zawsze, ale ten rok testuje ich przyjaźń.Em ma chłopaka (tak jakby), który prosi ją o szczególnego rodzaju zdjęcia. Tab jest młodą feministką i potrafi przejrzeć każdego na wylot, a Bridge z jakiegoś powodu zaczęła nosić kocie uszy i wciąż stara się zrozumieć, dlaczego przeżyła wypadek, którego nie powinna przeżyć. Są najlepszymi przyjaciółkami i kierują się jedną zasadą: nigdy nie kłócić się ze sobą. Czy to pomoże im przetrwać?Sherm usiłuje zrozumieć, dlaczego ludzie rozstają się po wielu latach małżeństwa i jak to jest przyjaźnić się z dziewczyną, a dla pewniej licealistki Walentynki okażą się najtrudniejszym dniem w życiu.A, i jeszcze Jamie, poważny starszy brat, którego głupi zakład z kumplem kończy się… no, prawie katastrofą.
O nastolatkach, z których każdy usiłuje znaleźć własny sposób, by przetrwać w wariackim świecie, nie łamiąc sobie serca, i nie zwariować.


Całkiem obcy człowiek to niezwykła książka o miłości i przyjaźni, zaufaniu i zdradzie, chłopakach i dziewczynach...

Zainteresowała Was któraś z książek? Napiszcie koniecznie!

10 komentarzy:

 1. Jestem bardzo zainteresowana Alcatraz kontra Bibliotekarze. Będzie to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i mam nadzieję, że się nie zawiodę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety na chwilę obecną raczej niccc mnie nie interesuje :c :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już mam zamówionego Alcatraza <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, nominowałam cię do LBA! :) http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/2017/02/liebster-blog-award-po-raz-osiemnasty-i.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie Alcatraz raczej nie ciekawi, najpierw mam zamiar sięgnąć po inne książki Sandersona m.in. serię "Ostatnie Imperium" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Alcatraz kontra Bibliotekarze" brzmi naprawdę intrygująco. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba jeszcze nic nie czytałam od iuvi, ale te zapowiedzi brzmią ciekawie :D

  Zostaję na dłużej i obserwuję ;)

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń